Dzisiaj jest środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Rudolf, Robert, Stefan, Anicet, Klara

Przebudowa drogi powiatowej w Studniskach Górnych ujęta w budżecie Powiatu Zgorzeleckiego

Dobra współpraca między Gminą Sulików a Powiatem Zgorzeleckim  może wkrótce przełożyć się na realizację kolejnego etapu przebudowy drogi powiatowej Nr 2380D.

Chodzi o długo wyczekiwany przez mieszkańców gminy ostatni odcinek drogi relacji Studniska Dolne - Studniska Górne.

W dniu 21 grudnia 2023 r.  Rada Powiatu Zgorzeleckiego uchwaliła budżet Powiatu W ramach zadań inwestycyjnych do realizacji w 2024 roku znalazła się m.in. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2380D w miejscowości Studniska Górne” w kwocie 50 tys. zł. Oznacza to, że powiat przystąpi do wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę drogi w tej miejscowości.

Tym samym wnioski zarówno mieszkańców Studnisk Górnych, radnego Przemysława Czekańskiego, jak i usilne starania Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego, by Starosta Zgorzelecki zabezpieczył środki finansowe w budżecie Powiatu na dokończenie tej inwestycji drogowej zostały uwzględnione.

Warto w tym miejscu przypomnieć, jak przebiegał remont dwóch wcześniejszych odcinków tej drogi. Inwestycja rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to gruntownie przebudowany został pierwszy kilometr tej drogi, przy udziale środków z budżetu Gminy Sulików. W tym okresie Gmina Sulików sfinansowała 50% całkowitych kosztów przebudowy drogi w kwocie ok. 421 tys. zł.

W czerwcu 2017 roku Rada Gminy Sulików podjęła kolejną uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zgorzeleckiemu na realizację drugiego kilometrowego odcinka tej drogi. Gmina Sulików dofinansowała wówczas inwestycję w wysokości 25 % kosztów zadania, tj. kwotą ok. 225 tys. zł. Wsparcie to umożliwiło Powiatowi Zgorzeleckiemu, zarządcy drogi, wyremontowanie nawierzchni drogi, przebudowę przepustów i zjazdów na posesje.

Jak podkreśla Wójt Gminy Sulików: „Szykuje się kolejna inwestycja drogowa powiatu na terenie naszej gminy. Jeśli okaże się konieczne partycypowanie w kosztach jej realizacji, to gmina również w tym przypadku znajdzie środki na wsparcie tego zadania.”

« powrót