Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Konkurs Opowieść biblijna
Konkurs "Twoja opowieść biblijna"
10.07.2013

Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela” zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”.

więcej »
Cyfryzacja
Cyfryzacja w Gminie Sulików
09.07.2013

Już wkrótce telewizja w całej Polsce będzie cyfrowa. Analogowy sygnał telewizji naziemnej, który aktualnie odbieramy, będzie wyłączony i zastąpiony przez nowy cyfrowy sygnał telewizyjny. W przypadku naszego powiatu nastąpi to 23 lipca 2013 roku.

więcej »
Apel Burmistrza Pyrzyc
Apel Bumistrza Pyrzyc
03.07.2013

Szanowni Państwo,

w sobotę 15 czerwca br. w Pyrzycach w wyniku pożaru budynków komunalnych bez dachu nad głową zostało 14 rodzin (64 osoby, w tym 15 dzieci). 

więcej »
Wysoka woda
Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane
26.06.2013

W związku z zaniknięciem długotrwałych opadów deszczu i poprawą sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej, a także obniżeniem się poziomów wody we wszystkich rzekach, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu zgorzeleckiego.

więcej »
Wysoka woda
Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Powiatu Zgorzeleckiego
25.06.2013

W związku z niekorzystną sytuacją hydrologiczno - meteorologiczną, przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na wodowskazach w dorzeczu Nysy Łużyckiej oraz prognozowanym przekroczeniem 3 stopnia aktywności powodziowej po stronie czeskiej na rzece Smedzie (Witka) od godziny 10 : 00 dnia 25 czerwca 2013 r.

więcej »
Via Regia
Ruszaj w drogę - drogę królewską
20.06.2013

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen pod tytułem “Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości” uczestnicy siedmiu pieszych przejść każdego dnia pokonają ok. 25 kilometrów trasą dawnych dróg nawiązujących do Via Regia.

więcej »
Noc Kupały W Mikułowej
Noc Kupały w Mikułowej
19.06.2013

Raz w roku z okazji najdłuższego dnia obchodzona jest Noc Kupały - słowiańskie święto zakochanych zwane również Nocą Świętojańską lub Sobótką. 

więcej »
Info
Gmina Sulików podpisała umowę na wywóz odpadów komunalnych
19.06.2013

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu będzie odbierał śmieci z terenu Gminy Sulików przez najbliższe 1,5 roku. Gmina Sulików jako trzecia w regionie jednostka samorządowa w pełni sfinalizowała przetarg „śmieciowy”. W dniu 11 czerwca br. w Urzędzie Gminy Sulików podpisano umowę w tej sprawie, która będzie obowiązywać od 1 lipca br.

więcej »
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprasza na \
Lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie
13.06.2013

Lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie

1- 5 lipca - Świat w Sulikowie, Sulików na Świecie. W godzinach 10-14 zajęcia z wolontariuszami z Indii,Tajlandii i Australii - nauka języka angielskiego, wirtualna podróż po kulturach świata, tradycje i zabawy z różnych zakątków naszego globu.

więcej »
Info
Ogłoszenie o konkursie
12.06.2013

Starosta Zgorzelecki ogłasza konkurs pod hasłem: „Nasza wieś - mamy się czym pochwalić! - edycja II”. Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń a także kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.

więcej »
Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom
Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom
10.06.2013

Nie lada zaangażowanie i zapał wykazali rodzice dzieci ze Studnisk Dolnych i Górnych przy organizacji tegorocznego Dnia Dziecka. Z okazji tego najważniejszego dla wszystkich dzieci dnia w roku, przygotowali przedstawienie pn. „Kopciuszek”.

więcej »
Podziękowania
Podziękowania
06.06.2013

W imieniu władz samorządowych Gminy Sulików składam gorące podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w niesienie pomocy osobom i rodzinom poszkodowanym wskutek podtopień jakie w ostatnim czasie dotknęły naszą gminę.

więcej »
Pomoc poszkodowanym
Pomoc poszkodowanym
04.06.2013

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych (03.06.13 r.) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu miało miejsce spotkanie przedstawicieli samorządów gmin i miast z terenu powiatu zgorzeleckiego dotkniętych podtopieniami z Wicewojewodą Ewą Mańkowską. 

więcej »