Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Info
Aktualizacja sytuacji w Gminie Sulików na godz.16:00
03.06.2013

Na terenie Gminy Sulików woda opadła do bezpiecznego poziomu, sytuacja powoli się stabilizuje. Państwowa Straż Pożarna w Zgorzelcu kierująca działaniami w Sulikowie, wydała dyspozycję dla Ochotniczych Straży Pożarnych dotyczącą zakończenia działań w terenie oraz pozostawania w gotowości do ich ponownego podjęcia. 

więcej »
Info
Poszukiwany właściciel psa
23.05.2013

W dniu wczorajszym tj. 22.05.13 r. w okolicach Cmentarza Komunalnego w Sulikowie Straż Gminna znalazła porzuconego psa (zdjęcie w załączeniu). Czworonóg obecnie przebywa w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. 

więcej »
Info
Problem techniczny rozwiązany
22.05.2013

Informujemy, że można już bezproblemowo korzystać ze stron: sulikow.pl, bip.sulikow.pl, parafia.sulikow.pl, odpady.sulikow.pl, gok.sulikow.pl. 

więcej »
Info
Problem techniczny
21.05.2013

W związku z problemami technicznymi i utrudnionym bądź niemożliwym dostępem do strony Gminy Sulilków www.sulikow.pl oraz Biuletynu Informacji Publicznej bip.sulikow.pl informujemy, że strony są bezpieczne od wirusów a usterki techniczne są w trakcie usuwania. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej »
Zaproszenie na seminarium \
Zaproszenie na seminarium "Geotermia dla pogranicza Polsko-Saksońskiego"
13.05.2013

W imieniu zespołu realizującego projekt „TransGeoTherm - Energia geotermalna dla rozwoju regionu Nysy. Projekt pilotażowy” serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium pt. „Geotermia dla pogranicza polsko-saksońskiego”, które odbędzie się dnia 04.06.2013 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. 

więcej »
III edycja Wielkanocnego Biegu dla Jaj
III edycja Wielkanocnego Biegu dla Jaj
08.05.2013

Pomimo zmiany terminu związanej z kapryśną pogodą, frekwencja podczas III edycji Wielkanocnego Biegu dla Jaj jak co roku dopisała. W imprezie uczestniczyło blisko 150 osób z czego ok. 80 przebiegło, przeszło i przejechało całą trasę. Zmiana terminu zupełnie nieświadomie przesunęła bieg na prawosławną Wielkanoc. 

więcej »
Relacja z wielkiego Festiwalu Pomocy Wiejsko_interkontynentalnej
Relacja z wielkiego Festiwalu Pomocy Wiejsko_interkontynentalnej
30.04.2013

W ubiegłą sobotę tj. 27 kwietnia br. w Studniskach Dolnych mimo niesprzyjającej pogody odbył się wcześniej zapowiadany koncert, w trakcie którego zagrała m.in. legenda polskiego punk rocka - Defekt Muzgó. Impreza miała wymiar charytatywny, w trakcie koncertu zbierano środki finansowe na rzecz pogorzelców - rodziny Rollans. 

więcej »
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprasza na \
Majówka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulikowie
26.04.2013

Wójt Gminy Sulików oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Majówkę 2013. W programie m.in. uroczystość uczczenia 222. Rocznicy Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja z pokazem wypuszczenia 222 gołębi pocztowych przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych okręg Jelenia Góra oraz wernisaż wystawy z okazji 150. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. 

więcej »
Info
Informacja w sprawie przyłączeń do wodociągu
26.04.2013

Międzygminna Spółka Wodno-Kanalizacyjna SUPLAZ w Sulikowie informuje wszystkich mieszkańców Sulikowa, którzy dotąd nie przyłączyli się do nowej sieci wodociągowej, że stary wodociąg będzie funkcjonował równolegle do nowej sieci wodociągowej do końca pierwszego półrocza br. 

więcej »
Przedszkolaki kolorowo przywitały wiosnę
Przedszkolaki kolorowo przywitały wiosnę
25.03.2013

Chociaż pogoda za oknem nie przypomina wiosennej i wszyscy czekamy na najpiękniejszą porę roku, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Sulikowie tradycyjnie 21 marca pożegnały „Panią Zimę”. 

więcej »
Filmowy Klub Dyskusyjny w Mikułowej
Filmowy Klub Dyskusyjny w Mikułowej
25.03.2013

Co prawda wiejscy dyskutanci z Mikułowej byli zawsze w gotowości do intelektualnej rozrywki, ale infrastruktury brakowało. Teraz dostarczono brakujące elementy - sprzęt do wyświetlania (projektor, laptop), filmy oraz element ogrzewający atmosferę: kominek. 

więcej »