Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Bałtyk Tour
Mikołaj w Małej Wsi Dolnej i Mikułowej
07.12.2012

Z inicjatywy sołtysa Małej Wsi Dolnej oraz za aprobatą społeczności wiejskiej, zostały wygospodarowane środki na zakup paczek z łakociami dla najmłodszych mieszkańców sołectwa. 

więcej »
Ruszyła budowa pierwszej farmy wiatrowej w gminie
Ruszyła budowa pierwszej farmy wiatrowej w gminie
06.12.2012

W Gminie Sulików z początkiem października ruszyła budowa pierwszych wiatraków w miejscowości Mała Wieś Dolna, jako części parku wiatrowego Koźmin. Inwestorem są firmy EDP i Geo Renewables. Na farmie wiatrowej stanie docelowo 14 turbin wiatrowych Gamesa G90 , w tym 5 na terenie Gminy Sulików i 9 na terenie Gminy Zgorzelec.

więcej »
Dzień Górnika w przedszkolu
Dzień Górnika w przedszkolu
06.12.2012

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Publicznego Przedszkola w Sulikowie. Tradycyjnie 3 grudnia, dzień przed Barbórką przedszkolaki goszczą przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów.

więcej »
\
"Kuźnia talentów"
29.11.2012

Od nowego roku szkolnego młodzież z Gminy Sulików w wieku 11-18 będzie mogła skorzystać z dodatkowych zajęć, które zostaną zorganizowane w ramach programu „Kuźnia Talentów”, będącego kontynuacją zeszłorocznego pn. „Masz talent - mnóż szczęście”. Wsparciem w formie warsztatów: plastycznych „Scena”, fotograficznych „Fotka”, filmowych „Kadr” i logicznego myślenia „Główka pracuje” objętych zostanie 32 uczniów szczególnie uzdolnionych.

więcej »
\
"Droga serwatkowa" w Radzimowie już przejezdna
22.11.2012

W dniu dzisiejszym miał miejsce odbiór techniczny odbudowanego odcinka drogi gminnej tzw. „serwatkowej” uszkodzonego w wyniku powodzi z 2010 r. Przystąpienie do prac warunkowała wcześniejsza odbudowa przez Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu uszkodzonego w tym miejscu koryta rzeki Czerwona Woda. 

więcej »
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
22.11.2012

Nie każdy dorosły wie, że dzień 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulikowie z ogromną radością przyszły 22 listopada br. do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. 

więcej »
Punkt przedszkolny w Studniskach Dolnych
Punkt przedszkolny w Studniskach Dolnych
19.11.2012

Od października br. w budynku Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych rozpoczął działalność pierwszy w Gminie Sulików niepubliczny punkt przedszkolny o nazwie „Promyczek”. Nowa placówka przedszkolna dla dzieci w wieku 3-6 lat powstała dzięki przychylności władz Gminy, polegającej na oddaniu w użyczenie kilku pomieszczeń, niezbędnych do prowadzenia działalności. 

więcej »
Patriotyczny
Dzień Niepodległości w Gminie Sulików
12.11.2012

W historii Polski data 11 listopada 1918 roku ma szczególne znaczenie - tego dnia zakończyła się I Wojna Światowa. To ważny dzień dla wszystkich Polaków, upamiętniający odzyskanie niepodległości wywalczonej po przeszło stu latach niewoli i rozbiorów. 
Tegoroczne Obchody 94 rocznicy Narodowego Święta Dnia Niepodległości w Gminie Sulików obchodzone były w sposób szczególny. 

więcej »
Info
Nowy podział gminy na okręgi wyborcze
06.11.2012

W dniu 30 października br. Rada Gminy Sulików uchwaliła nowy podział gminy na okręgi wyborcze, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy. 

więcej »
Info
"Ekologiczna" wycieczka dla zwycięzców
06.11.2012

Grupa dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Sulików - zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej w dniu 27 października 2012 r. w nagrodę wzięła udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowany został w ramach ekologicznego projektu pn. „Wszystko wiemy dlatego segregujemy”. 

więcej »
Spotkanie seniorów
Spotkanie seniorów
26.10.2012

Życie seniora wcale nie musi być nudne, jeśli tylko zdrowie dopisuje, może być wesołe i przyjemne. Blisko 30 osobowej grupie seniorów z Gminy Sulików dzień 24 października dostarczył wielu powodów do radości. 

więcej »
Info
Materiały promocyjne Gminy Sulików
25.10.2012

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi Gminy Sulików - folderem informacyjnym pn. „Sulików - historia i czasy współczesne”, mapą obszaru Gminy Sulików oraz projektem roll’up. 

więcej »
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
12.10.2012

Galowe stroje, roześmiane buzie, wypieki na policzkach. Pasowanie na ucznia szkoły to dla dzieci i rodziców bardzo ważne wydarzenie. Jako pierwsze z terenu Gminy Sulików ślubowały pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie. 

więcej »