Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Info
Czad-cichy zabójca
16.02.2012

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. 

więcej »
Zapisy do XII turnieju \
Zapisy do XII turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"
08.02.2012

Wystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - zwycięzcy w nagrodę wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Euro 2012! Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. 

więcej »
Polsko-niemieckie warsztaty szkoleniowe
Polsko-niemieckie warsztaty szkoleniowe
03.02.2012

Zgodnie z założeniami dotyczącymi projektu pn. „Modernizacja budynków edukacyjno-kulturalnych w Gminie Sulików oraz Gminie Hohendubrau” z nowym rokiem partnerzy przystąpili do powtórnej realizacji wszystkich działań jakie odbyły się w ramach projektu w 2011 roku. W tegorocznych warsztatach szkoleniowych, które miały miejsce 30 stycznia uczestniczyli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, pracownicy Szkoły Podstawowej w Gebelzig - bibliotekarze, nauczyciele i animatorzy kultury.

więcej »
Zabawa choinkowa w Radzimowie
Zabawa choinkowa w Radzimowie
03.02.2012

Trwa karnawał, na balach bawią się nie tylko dorośli ale i dzieci. W sobotę 28 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Radzimowie Górnym odbyła się zabawa choinkowa.

więcej »
Sesja absolutoryjna
Styczniowa sesja Rady Gminy Sulików
02.02.2012

Szkoła Podstawowa w Studniskach Dolnych nie zostanie zlikwidowana. Taką decyzję podjęli na wtorkowej sesji 31 stycznia br. Radni Gminy Sulików. Głosowanie w tej sprawie poprzedzone było długą wymianą zdań.

więcej »
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
02.02.2012

Dzień Babci i Dziadka przypada 21 i 22 stycznia, jako, że w 2012 roku te dni wypadły w czasie ferii, przedszkolaki zorganizowały przedstawienie po przerwie zimowej. 

więcej »
Info
Zaproszenie do składania kandydatur do pracy w komisji konkursowej
30.01.2012

Działając na podstawie art.15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, Wójt Gminy Sulików zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, do udziału w pracach komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert, który będzie przeprowadzony w ramach „Programu współpracy Gminy Sulików z organizacjami pozarządowymi w 2012 roku”.

więcej »
Budowa drogi do kopalni bazaltu w Sulikowie
Budowa drogi do kopalni bazaltu w Sulikowie
15.12.2011

Trwają prace nad budową długo wyczekiwanej przez mieszkańców Sulikowa drogi do kopalni „Radan” Bazalt w Sulikowie. Wykonana jest już podbudowa tłuczniowa pod położenie trzech warstw nawierzchni bitumicznej oraz przepusty i rowy odwadniające. 

więcej »
Drogi już odbudowane
Drogi już odbudowane
15.12.2011

Blisko 2 mln zł Gmina Sulików wydała na odbudowę pięciu odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Sulików, Radzimów Dolny, Radzimów Górny i Stary Zawidów. 

więcej »