Dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Wanda, Zenon, Albina
Aktualności
Info
Okienko adwentowego kalendarza również w Zoo w Gorlitz
13.12.2011

Już od 10 lat od 1 grudnia aż do samej Wigilii w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz codziennie o godz. 17.30 otwiera się jedno okienko z adwentowego kalendarza. Spostrzegawczy mieszkańcy na pewno zauważyli już, iż po obu stronach Nysy Łużyckiej, na różnych budynkach, można znaleźć duże cyfry oznaczające „kalendarzowe okienka”. 

więcej »
Mikołajki w Mikułowej
Mikołajki w Mikułowej
09.12.2011

W dniu 6 grudnia najmłodszych mieszkańców sołectwa Mikułowa odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Mimo braku śniegu Mikołaj doskonale dawał sobie radę wędrując pieszo po miejscowości. 

więcej »
Mikołaj w przedszkolu
Mikołaj w przedszkolu
07.12.2011

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę, uhu ha uhu ha co to za Mikołaj uhu ha uhu ha co to za Mikołaj (…) Takimi oto słowami piosenki dzieci z Gminnego Przedszkola w Sulikowie powitały długo wyczekiwanego gościa - Świętego Mikołaja. 

więcej »
Relacja z sesji nadzwyczajnej
Relacja z sesji nadzwyczajnej
07.12.2011

Mimo starań Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie i wniosku Wójta Roberta Starzyńskiego o przekazanie dotacji na prace konserwatorskie kościoła w Sulikowie Rada Gminy Sulików zdecydowała inaczej.

więcej »
Droga zniszczona przez powódź już odbudowana
Droga zniszczona przez powódź już odbudowana
24.11.2011

W dniu 18 listopada br. odbył się odbiór techniczny inwestycji pn. „Odbudowa drogi gminnej nr 109797D Radzimów Górny - Bierna, uszkodzonej w wyniku nawalnych opadów i powodzi w 2010 roku”- tzw. „drogi serwatkowej”.

więcej »
Info
Informacja o dodatkowym polowaniu zbiorowym
23.11.2011

Wójt Gminy Sulików informuje, że Zarząd Koła Łowieckiego „Bażant” organizuje w dniu 25 listopada 2011 r., w godz. 8:30 -15:00 we wsi: Wielichów, Stary Zawidów, Skrzydlice, Ksawerów, Wilka, dodatkowe polowanie zbiorowe.

więcej »
Nowa wiata przystankowa
Nowa wiata przystankowa
23.11.2011

W ramach zaplanowanych w budżecie gminy na 2011 rok środków finansowych przeznaczanych na drogownictwo Gmina Sulików zakupiła nową wiatę przystankową do Sołectwa Bierna.

więcej »
Plaga kradzieży studzienek kanalizacyjnych
Plaga kradzieży studzienek kanalizacyjnych
23.11.2011

Od przeszło kwartału na terenie powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze służb cywilnych - policji, straży miejskiej i gminnej odnotowali liczne przypadki kradzieży rusztów studzienek kanalizacyjnych i burzowych.

więcej »
Info
Św. Marcin w Zoo Gorlitz
14.11.2011

11 listopada, to wyjątkowa data. W Polsce obchodzimy Święto Niepodległości, w Niemczech nad Re-nem zaczyna się karnawał, a w szkołach niemieckich z utęsknieniem oczekiwane są uroczystości związane z Dniem Św. Marcina.

więcej »
Dolnoślaski finał streetballa w Sulikowie
Dolnośląski finał streetballa w Sulikowie
03.11.2011

W sobotę 29 października na hali sportowej w Sulikowie odbył się Dolnośląski Finał Streetbala Kobiet i Mężczyzn organizowany w ramach XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W finale zagrało po siedem drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn - finalistów eliminacji strefowych.

więcej »
OSP
Nowy samochód dla OSP Miedziana
19.10.2011

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedzianej wzbogaciła się o samochód lekki ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Uroczyste przekazanie kluczyków miało miejsce w sobotę 15 października br. w miejscowości Miedziana-Łowin. 

więcej »
Testowy avatar
Podziękowania
12.10.2011

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich członków czterech Obwodowych Komisji Wyborczych z terenu Gminy Sulików, którzy brali udział w pracach związanych z przeprowadzeniem głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 9 października 2011 roku.

więcej »
Testowy avatar
Zaproszenie na seminarium
03.10.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania- Partnerstwo Izerskie realizujące projekt LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 serdecznie zaprasza Stowarzyszenia, Fundacje, OSP, Przedstawicieli Samorządów, Sołectw i inne organizacje działające na obszarze Lokalnej Grupy Działania do udziału w seminarium wymiany doświadczeń oraz możliwości pozyskiwania środków dla rozwoju organizacji pozarządowych. 

więcej »