Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Syrena alarmowa
Trening alarmowania i wczesnego ostrzegania
11.10.2022

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 56/2022 Starosty Zgorzeleckiego  z dnia 29 sierpnia 2022 r. w sprawie przeprowadzenia powiatowego treningu zgrywającego zintegrowany system wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, w dniu 12 października 2022 r. nastąpi sprawdzenie sprawności funkcjonowania systemu selektywnego alarmowania uruchamianego z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego lub ze Stanowiska Kierowania KP PSP.

więcej »
Info
Remont kaplicy komunalnej w Sulikowie
10.10.2022

Na wniosek Roberta Starzyńskiego Wójta Gminy Sulików przeprowadzony zostanie remont budynku kaplicy komunalnej w Sulikowie. Planowany zakres prac, który miał objąć wnętrze budynku oraz jego elewacje został rozszerzony o naprawę więźby.

więcej »
Info
Dodatek dla podmiotów wrażliwych
04.10.2022

Ustawa z dnia 15 września 2022 r. (Dz. U z 2022 r. poz. 1967) o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw wprowadziła dodatek dla podmiotów wrażliwych, którymi są to m.in. placówki systemu ochrony zdrowia, systemu oświaty, szkolnictwa wyższego i nauki, żłobki, kluby dziecięce, kościoły i związki wyznaniowe, placówki kulturalne, straże pożarne, pozarządowe organizacje pożytku publicznego, spółdzielnie socjalne.

więcej »
Ogłoszenie
Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego
04.10.2022

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej.

więcej »
GOPS
Ruszyły wypłaty dodatku węglowego
30.09.2022

Podczas sesji Rady Gminy Sulików, która odbyła się 28 września br. radni podjęli uchwałę dot. m.in. wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej Gminy Sulików, w związku z przekazaniem środków przez Wojewodę Dolnośląskiego na wypłatę dodatku węglowego dla mieszkańców gminy.

więcej »
e-usługi
Dzieci z rodzin popeegerowskich otrzymają sprzęt komputerowy
27.09.2022

Gmina Sulików dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej zakupiła sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem: 110 laptopów, 22 komputery stacjonarne, 2 tablety, urządzenia i akcesoria umożliwiające naukę zdalną (m.in. słuchawki z mikrofonem, kamery internetowe) dla dzieci z rodzin, które pracowały w PGR-ach w Gminie Sulików.

więcej »
Patriotyczny
Na Placu Wolności w Sulikowie stanie nowy maszt
26.09.2022

W Sulikowie na Placu Wolności niebawem pojawi się nowy maszt, na którym zawiśnie biało - czerwona flaga. Gmina Sulików otrzymała dofinansowanie na zakup i montaż masztu z rządowego programu „Pod biało - czerwoną”.

więcej »