Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Medziana sprzątanie
Mieszkańcy Miedzianej posprzątali sołectwo
05.04.2019

Około 10 worków śmieci zebrano w Miedzianej podczas akcji sprzątania terenu sołectwa, która odbyła się w sobotę 30 marca br. Do akcji włączyli się mieszkańcy w tym członkowie nowej rady sołeckiej oraz duża grupa dzieci i młodzieży.

więcej »
Śmieci
Nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych
01.04.2019

Od 1 marca br. obowiązuje nowa stawka za odpady komunalne segregowane i niesegregowane. Podwyżka była konieczna. Miało na nią wpływ wiele rożnych czynników. To pierwsza podwyżka od 2015 roku. 

więcej »
Kaplica Radzimów
Uroczystość poświęcenia kaplicy w Radzimowie
29.03.2019

Wójt Gminy Sulików zaprasza wszystkich mieszkańców gminy, w szczególności inicjatorów inwestycji - mieszkańców Radzimowa Górnego, Radzimowa Dolnego i Biernej, na uroczystość poświęcenia kaplicy komunalnej w Radzimowie w dniu 2 kwietnia br.

więcej »
droga Wrociszów Dolny-Wilka
Drogi tematem marcowej sesji Rady Gminy Sulików
28.03.2019

W dniu 26 marca br. głównym tematem sesji Rady Gminy Sulików był stan dróg na terenie Gminy Sulików. W debacie wzięli także udział Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. 

więcej »
Konkurs recytatorski 2019
Rewelacyjne występy sulikowskich recytatorów
21.03.2019

Wzorem lat ubiegłych w marcu br. w GOK w Sulikowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego  w Biernej. 

więcej »
Ping pong
Szkoła w Biernej dominuje w Tenisie Stołowym
20.03.2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej po zwycięstwach w Mistrzostwach Powiatu w drużynowym tenisie stołowym awansowali do kolejnego etapu rozgrywek jakim były Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej (1/2 Mistrzostw Województwa) w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry.

więcej »
szkolenie seniorzy
Zajęcia dla seniorów 65+
15.03.2019

Od lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie systematycznie odbywają się w dwóch grupach zajęcia komputerowe dla seniorów 65+. W trakcie szkolenia seniorzy stawiali pierwsze kroki z komputerami i internetem.

więcej »
ręczna
Sulików mistrzem powiatu w piłce ręcznej
14.03.2019

11 marca br. w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt. Po raz kolejny sulikowscy sportowcy stanęli na podium, deklasując drużyny z okolicznych miejscowości powiatu zgorzeleckiego.

więcej »