Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Floriany OSP BIERNA
Bierna z nominacją w Ogólnopolskim Konkursie FLORIANY
05.05.2017

OSP Bierna wraz z Gminą Sulików zgłosiła się do Konkursu FLORIANY organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowany przez Zarząd Wykonawczy ZOSP RP i realizowany przez miesięcznik "Strażak".

więcej »
koncert gracjan
Recital Fortepianowy Gracjana Szymczaka
27.04.2017

W  środę 3 maja br. o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się recital fortepianowy Gracjana Szymczaka, pianisty i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 

więcej »
bierna zywienie
"W zdrowym ciele – zdrowy duch"
27.04.2017

Tę mądrość powie każdy zuch: "W zdrowym ciele - zdrowy duch". A nasi uczniowie z Biernej korzystając z wiedzy tajemnej o tym wszystkim wiedzą i witaminy jedzą.

więcej »
Info
Wsparcie finansowe dla Gminy Sulików
18.04.2017

Gminie Sulików przyznane zostało wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

więcej »
Śmieci
Komunikat w sprawie PSZOK
13.04.2017

Wójt Gminy Sulików zawiadamia, że w dniu 15.04.2017 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulikowie przy ul. Pocztowej 7a będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej »
Woda
Komunikat MSWK SUPLAZ
13.04.2017

MSWK "SUPLAZ" sp. z o.o. w Sulikowie uprzejmie informuję, iż pod względem mikrobiologicznym woda nadaje się do spożycia przez ludzi.

więcej »
bierna w aptece
Uczniowie z Biernej z wizytą w Aptece i Ośrodku Zdrowia w Zawidowie
10.04.2017

Dnia 7 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia oraz "Polski Dzień Pracownika Służby Zdrowia". Z tej okazji tradycyjnie od 19 lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Biernej wraz z opiekunami odwiedzili pracowników Apteki i Ośrodka Zdrowia w Zawidowie, by przekazać serdeczne życzenia z okazji ich święta.

więcej »
bierna w ostoji
Szkoła w Biernej pamięta o seniorach
10.04.2017

We wtorek 4 kwietnia br. dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Biernej, wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" w Zgorzelcu. 

więcej »
Sprzątanie świata 2017
Wielkie sprzątanie
07.04.2017

Młodzież z klasy IA gimnazjum wraz z wychowawczynią - p. Martą Rędzią oraz nauczycielami wychowania fizycznego: p. Katarzyną Smoch i p. Pawłem Woźnym, wzięła udział w sprzątaniu naszej okolicy. 

więcej »
Ptasia grypa
Apel do hodowców drobiu
06.04.2017

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

więcej »