Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2024 r.
Imieniny obdchodzą: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
Aktualności
Sołtys
Wyróżnieni sołtysi
15.05.2014

Podczas Biesiady Górnołużyckiej jaka odbyła się w ubiegły weekend w Łagowie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, odznaczyli zasłużonych dla kultury i rolnictwa.

więcej »
Komisje obwodowe
Obwodowe Komisje Wyborcze ukonstytuowane
14.05.2014

W dniu 9 maja br. odbyło się pierwsze posiedzenie 5 Obwodowych Komisji Wyborczych, zwołane przez Wójta Gminy Sulików, na którym członkowie poszczególnych komisji wybrali ze swoich składów przewodniczących i zastępców.

więcej »
Urna
Nowy obwód głosowania w Sulikowie
06.05.2014

Z reguły mieszkańcy Gminy Sulików doskonale wiedzieli, gdzie mieści się ich lokal wyborczy. Przed najbliższymi wyborami jednak warto sprawdzić, gdzie mieści się dany lokal wyborczy, bowiem - zgodnie z zapisami nowego Kodeksu Wyborczego - w Gminie Sulików dokonano zmian w podziale gminy na okręgi wyborcze i stałe obwody głosowania.

więcej »
Info
Informacja Wójta Gminy Sulików
01.05.2014

W dniu 2 maja 2014 r. (piątek) w celu umożliwienia dokonania przez pełnomocników komitetów wyborczych lub osoby upoważnione zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 25 maja 2014 r.,

więcej »
Rajd
Konkursowa jazda samochodowa
25.04.2014

Po raz kolejny i z pewnością nie ostatni w tym roku Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu zaprasza wszystkich pasjonatów, kibiców i wszystkich innych fanów sportów samochodowych na kolejną już - II Rundę Mistrzostw Zgorzelca, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. 

więcej »
Info
Informacja
25.04.2014

Wójt Gminy Sulików informuje, że w dniu 2 maja 2014 r. (piątek) Urząd Gminy Sulików będzie nieczynny.

więcej »
Walka
Kolejny sukces Wojciecha Wierzbickiego
18.04.2014

Na hali sportowej w Nowej Rudzie odbyła się II Wielka Gala Sportów Walki. Zawodnik zgorzeleckiego Centrum Sportów Walki Kick-Fighter, mieszkaniec Gminy Sulików Wojciech Wierzbicki odniósł kolejne zwycięstwo nad swoim przeciwnikiem, Patrikiem Tothem.

więcej »
Kolejna promesa 2014
Kolejna promesa na odbudowę dróg
15.04.2014

Wiemy już jakie odcinki dróg zostaną przebudowane w ramach otrzymanej przez Gminę Sulików promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych - intensywnych opadów deszczu z czerwca 2013 r. 

więcej »